5 rad pro lepší život

dobrý a kvalitní spánekTitulek není v žádném případě nadnesený, neboť spánkem trávíme přibližně třetinu svého života a během něj by si naše tělo mělo dostatečně odpočinout a načerpat síly do dalšího dne. Odborné studie dokonce tvrdí, že se během spánku regeneruje až 90% fyzických i psychických sil. Kvalitní spánek značně ovlivňuje naši náladu, výkonnost a zdraví. I z toho důvodu bychom měli pečlivě vybírat nejen matraci, ale také odpovídající postel a kvalitní rošt.

My nabízíme pro váš plnohodnotný spánek matrace všech možných druhů v typizovaných velikostech, ale i s možností individuálního rozměru. Všechny naše matrace jsou vyráběny ze zdravotně nezávadných materiálů, které jsou neutrální vůči roztočům a plísním - jsou tedy vhodné i pro alergiky. V nabídce máme také lamelové rošty v té nejvyšší kvalitě, a to jak pevné, tak ručně a motoricky polohovatelné. Ve spolupráci s českým truhlářstvím ZdeNo nabízíme kompletní postele s různými variantami rozměrů. V doplňkovém sortimentu najdete anatomické polštáře a spoustu druhů antialergických potahů.

Kvalitní spánek - základ zdravého života

Nelze zcela jednoznačně říci, jaká by měla být optimální doba spánku, ta je individuální u každého člověka, běžně se za ideální dobu spánku pokládá 7 - 8 hodin. Spíme-li dlouhodobě méně nežli 6 hodin denně, nebo dokonce více než 10 hodin denně, je to již považováno za nezdravé. Bohužel současná hektická doba má za následek neustálé zkracování doby spánku, což vede k nedostatku spánku u velkého množství populace. A právě nedostatek spánku se velice často dává do souvislosti i s větším výskytem civilizačních chorob, jako jsou cukrovka, obezita a další problémy.

Zajistěte si dostatek času pro kvalitní a pravidelný spánek

Začarovaný kruh

Více důležitější, nežli délka spánku, je jeho kvalita. Člověk by měl projít všem fázemi spánku a to bez pomoci chemických prostředků (prášků na spaní). Je-li to nezbytné, zvolte raději přírodní přípravky, které působí na příčinu nespavosti a pomáhají tak k lepšímu usnutí.

Trpíte-li však dlouhodobě nespavostí, může být příčinou deprese a úzkostné stavy. Ty jsou zpravidla vyvolány zrychlujícím se životním stylem a hektickým způsobem života. Spouštěčem je však nedostatečný odpočinek - nedostatek kvalitního a osvěžujícího spánku. Je to začarovaný kruh.

5 rad pro zdravý spánek a váš lepší život

1Spěte pravidelně
Je-li to možné, snažte se chodit spát i vstávat ve stejnou dobu, pravidelný spánek má velký vliv na kvalitu spánku. Také se vyhýbejte spánku v průběhu dne. Není pravda, že i malé "zchrupnutí" vás osvěží.

2Myslete na prostředí
Vaše ložnice by měla být přizpůsobena pro pohodlný spánek. Měla by být tichá a zatemněná. Teplota pro spánek by měla být nižší, ideálně mezi 18 - 20 °C. Vhodné je také před spánek dobře místnost krátce, ale intenzivně vyvětrat. Zbavte se také všech zdrojů zvuků, které by vás mohly rozptylovat.

3Dobrá postel a matrace
Používejte postel pouze ke spánku, nepracujte v ní, nejezte v ní, nečtěte si v ní, ani se z ní nedívejte na televizi. Neuléhejte do ní, pokud nejste ospalí, stejně tak v případě, že nemůžete usnout, je vhodnější vstát a věnovat s jiné činnosti, dokud se nebudete cítit ospalí. Ráno po probuzení zbytečně nesetrvávejte v posteli a hned vstaňte.
Používejte kvalitní postel přizpůsobenou vašim tělesným proporcím a potřebám. Příliš malá, úzká či nízká postel není vhodná. Při výběru vám rádi poradíme. Postel by měla být doplněna matrací. Tu volte dle vašich zvyklostí a požadavků. V nabídce jich máme několik a s jejich výběrem vám rádi poradíme. Uvítáme vás také v našich vzorkových prodejnách. K vybrané matraci doporučíme také adekvátní rošty.

4Stop povzbuzovadlům
V žádném případě před spaním nepijte nápoje obsahující povzbuzující látky (káva, čaj, kola, energetické nápoje apod.). Vhodné není sice ani pít alkohol. Ten vám napomůže usnout, ale narušuje jednotlivé fáze spánku a zhoršuje tak jeho kvalitu. Cigareta vám také moc nepřidá, nikotin povzbuzuje a tak před spaním nekuřte. Jídlo byste bezprostředně před spánek neměli jíst vůbec a večeře by neměla být složena z těžkých jídel.

5Buďte v pohodě
Trpíte-li nespavostí nebo nemůžete dlouho usnout? Příčinou je zpravidla zvýšené psychické napětí, obavy a stres. Ty potlačíte fyzickou aktivitou, v ideálním případě pravidelné cvičení. Nenuťte se však do aktivit, které vás nebaví. To však nevykonávejte bezprostředně před spaním. Naopak krátká procházka na čerstvém vzduchu není na závadu. Večer před spaním nemyslete na pracovní povinnosti, neřešte důležitá rozhodnutí a vyhněte se činnostem, které vás mohou rozrušit.

matrace-ilustrace2